PELGULINNA PIDU 2021

Pelgulinna Peo avapauguks on traditsiooniliselt uhke paraad. Ja ega me seegi kord saa teisiti. Pelgulinna Paraad algab 3.juulil kell 13:00 Mööblimaja eest ja kulgeb läbi Pelgulinna asumi Kolde puiesteele. Täpsema maršruudi leiad > SIIT.

ESINEJAD

Palju sõnu pole vaja. Vikipeedia annab meie teada, et Dagö on Eesti ansambel, mille asutasid 1998. aasta sügisel Lauri Saatpalu, Peeter Rebane ja Tiit Kikas. Neil on  hunnik albumeid, viimane neist eelmisel aastal välja antud.   Tore, et asutasid, sest meile nad meeldivad ning meie lemmiklood kõlavad kindlasti, sest… Meile meeldivadki kõik lood… Pelgulinna pidu on õnnelik, et Dagö tuleb ja esineb!

Narr lugu

Mis juhtub kui kodus lähevad jäljetult kaduma sukkpükstepaar või kui voodi alla kogunenud sokihunnik hakkab asju alla neelama? Kui mänguasjakastis on hobune, kes hirnumise asemel käib salaja kraani all vett purskamas ja lambivarju küljes kõikuv siga harjutab köielkõndi? Parampapaa! Teie ette astub erilise ilmega rändtsirkus, kus igapäevaesemetest saavad ühe õhtu staarid. Mängurõõmus lugu paneb lapsed kaasa elama ja kutsub ka oma kodudes olevaid metsikuid diivanipatju taltsutama ja triiksärke treenima. Fantaasia on piiritu!

Etendus sobib alates 3.eluaastast ning kestab umbes 40 minutit.
Lavastaja: Jane Meresmaa-Roos
Mängivad: Jane Meresmaa-Roos ja Kristiine Truu

THE ‘’OULALA’’ SHOW :*

Sylvaini show on täis energiat! Ta hämmastab sind oma suurepärase žongleerimis ja üherattalisõidu andega. Kuid ta on rohkem, kui lihtsalt võimekas tsirkuseartist – ta on ettearvamatu, räägib imelikku eesti keelt ja kaasab ka publiku etendusse. Sylvaini publik läheb tema võlumaailma sisse – nad naeravad kõvasti ja aplodeerivad spontaanselt. Tule vaata, itsita ja naudi selle ebatavalise show atmosfääri!

Laulmise ja pillimänguga alustasin 20 a. tagasi, kui otsustasin täita ühe oma unistustest, õppida kitarrimängu. Niipea, kui sõrmed teadsid, mida kitarrikeeltel tegema peab, tulid ka mu esimesed laulud. Aastatega on neid laule saanud üksjagu, nii mõnedki neist olen jõudnud stuudios salvestada ning on üleval kuulamiseks ka yuotubes.

Pille Pürg paroodiakavas „Kutse juubeliks!“

Pille Pürg on meie vaatajaid üllatanud juba aastaid oma vaimustavate paroodianumbritega. Seekord on etenduses „Kutse juubeliks!“ lavale tulemas 10 Eesti prominenti: Edgar Savisaar, Erik Orgu, Marina Kaljurand, Brigitte Susanne Hunt, Mart Helme, Sünne Valtri, Yana Toom, Urmas Sõõrumaa, Doktor Vassiljev ja (last but not least) Liis Haavel. Pille valmistub juba aegsasti oma peoks ja see kõik algab otse vaatajate pilgu all. Keda kutsuda Eesti kuulsustest, kui lauas on vaid viimased vabad kohad jäänud? See on keeruline ülesanne ja vajab teatripubliku abi! Pille avab nii mõnegi külje ka endast ja räägib, milline ta juubel välja peaks nägema, kes sinna peaks tulema ja keda ta iialgi sinna ei kutsuks – olgu kingitus ümbrikus kui suur tahes. See etendus värskendab nii keha kui vaimu! Pange oma naeruhääled valmis!

Ansambel Vanaviisi on tegutsenud alates 1986. aastast.

Vanaviisi repertuaar koosneb valdavalt ansambli asutaja Gunnar Kriigi surematutest hittidest nagu Oma maa, Viimsi valss, Nõnda on saare peal hea jpt. Lisaks on repertuaaris unustamatud Riho Rõõmuse õllelaulud ja väga kaunid Risto Rebase palad nagu “Kõik on vanaviisi veel…” ja “Tumedad linnud”. Lisaks tormised merelaulud ja kui tarvis rokib Vanaviisi täiega.

Vanaviisiga on alati lõbus!

Tulge kohale ja te ei kahetse!